пʼятниця, 10 березня 2017 р.

«Шевченківські читання»

З  поміж безлічі книг, з якими має справу історія світової літератури, поодиноко виділяються ті, що зібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне.
До таких належить "Кобзар" - книга, яку український народ поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних, духовних скарбів.
Щоб ближче пізнати дивовижну долю цієї книги, долю поета, працівники Тлумацької районної бібліотеки  для дітей організували цих книжкових виставок:" Тарас Шевченко - вічний, як народ", "Шевченкове слово в віках не старіє", біля яких користувачі бібліотеки читали поезії, що складались на тернистих дорогах поетового життя, писались, то в  мандрах,  то в казематах, мережились при світлі білих ночей півночі і в пісках пустель закаспійських, під самотнім сонцем вигнання.                                                        
Хоча більшість поезій і народженні поза межами  рідного краю, наскрізно струменить у них світлий образ Дніпра і мріє синя далеч українських степів. На випадкових аркушах паперу та в захалявних книжечках  поетова рука покрадьки записувала рядки, що стане дорогими для цілого народу, донесуть до нього крізь усі перепони віщі і вічні слова.                                                              
"Кобзар" освячує усе життя українця - від народження й до останнього подиху.  


Немає коментарів:

Дописати коментар