Історія Бібліотеки


 


Тлумацька районна бібліотека для дітей - книгозбірня для допитливих школярів та інтелектуалів, місце для спілкування, проведення дозвілля та поповнення інформаційного багажу. 1 листопада 1949 року виконком Тлумацької районної Ради депутатів прийняв рішення про відкриття в місті бібліотеки для дітей та юнацтва.
Літопис історії дитячої бібліотеки бере початок з 29 листопада 1949 року. В цей день гостинно відкрилися двері книгозбірні. Бібліотечний фонд нараховував 1949 примірників книг. Займала бібліотека приміщення, по вул. Винниченка 14, площею 34 кв. метри (абонемент та книгосховище). Першою завідуючою бібліотеки була Глуховська Єфросинія Антонівна. Пізніше в 60-х роках XX ст. була реорганізована в бібліотеку по обслуговуванню книгою учнів 1 - 8 класів.
За час свого існування сім разів змінювала свою адресу і була в орендованих приміщеннях.


Однак в січні 1990 року отримавши приміщення колишнього гуртожитку сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку по вулиці Шевченка 12а. Завдяки голові районної ради Косату М.М. Голова райдержадміністрації Свірідов А. дав згоду перевести будинок на баланс відділу культури.
З 1991 року при бібліотеці працює кімната-музей народної вчительки і поетеси Марійки Підгірянки (Марії Юмел'янівни Домбровської), яка понад 40 років віддала вихованню школярів в селах Тлумацького району Вікняни, Ворона, Антонівка, Братишів.
Нове приміщення створило можливості для піднесення ролі дитячої книги і  бібліотеки в духовному і культурному житті міста і району.
При бібліотеці функціонує відділ обслуговування читачів, який включає в себе абонемент, читальний зал, книгосховище.
У фондах бібліотеки нараховується 32 тисячі примірників книг, щорічно надходить 22 назви газет та журналів.
Великою популярністю користуються журнали: «Однокласник», «Пізнайко», «Колосок», «Зернятко», «Юний технік України», «Юний натураліст», Дзвіночок», «Казковий вечір», «Журавлик».


Читачами дитячої бібліотеки в різних роках були: Дутка Марія, брати Колотенки - Володя, Валерій, Юрій, Карпаш Олег, Зелез Станіслав, сестри Терпеливець, Дубина Микола, Власенко Ніна, Нижник Валерій, Дзінько Ігор, Посацький Володимир, брати Сальвіцькі, Нижник Володимир, Ярослав Сигидин, Танчак Росинка, Плугатор Галина, Нищук Володимир, Туз Ода, Дземанчук Марія, Хімейчук Руслан, Кікцьо Сергій, Паращук Богдан.
З червня по серпень 1991 року в читальному залі збиралися на науку до першого причастя 45 дітей міста, різного віку. Науку з ними проводили почергово священники: УГКЦ Володимир Війтишин, УАПЦ Василь Стадник та учителі-вихователі: Оксана Омел'янівна Соловій, Оксана Ігорівна Дутчак, Кікцьо Марія Михайлівна. Читачі мають змогу зустрітися з цікавими письменниками: Ярославом. Дорошенком, Степаном Пушиком, Василем Лесівим, Василем Дацеєм (голова спілки письменників Словаччини), Василем Довжиком (Київ), Іриною Новодран (Черкащина), внук Марійки Підгірянки Юрієм Домбровський, Ганною Волошин з Австралії, Мартіном і Галіною Коханські з Лондона.
В бібліотеці проводяться традиційні тижні дитячої книги, рідної мови,






Шевченківські тижні, тижні української письменності.

Юні читачі бібліотеки: Дубровська Зоряна, Шамрай Ілона - переможець обласного конкурсу 2006 року «Найкращий читач України», а читач Олег Білецький, учень 6 класу, у 2008 році виборов І місце у всеукраїнському конкурсі у Львові «Найкращий читач України». Бібліотека проводить відповідну роботу з обдарованими дітьми.
Відіграючи важливу роль у культурному та духовному житті Тлумаччини як бібліотечно- бібліографічна, культурно-просвітницька, духовна, інформаційна установа, бібліотека для дітей разом з тим є доступною для всіх жителів і дітей району.
Основним своїм завданням сьогодні вона вбачає в популяризації книг, періодичних видань, інших матеріалів, що сприяють відродженню історичної самосвідомості українського народу національної культури, розбудові української державності, розкриттю скарбниць світової літератури, досягнень науки, техніки.



Немає коментарів:

Дописати коментар