четвер, 30 березня 2017 р.

«Кращий читач - 2017»

28 березня у Тлумацькій  бібліотеці для дітей відбувся щорічний конкурс «Кращий читач року - 2017». На книжкове свято зібралися ті, хто любить книгу, багато читає і може презентувати свою улюблену книжку ровесникам.
В заході приймали участь переможці ІІ етапу конкурсу, читачі бібліотек-філій  сіл: Бортники, Жуків, Ісаків, Обертин, Олеша, Нижнів, Братишів, Олещино, Пужники  та Тлумацької бібліотеки для дітей.
Творчі здібності учасників та усна презентація улюбленої книжки, підкорила журі, бібліотекарів, присутніх батьків та дітей-уболівальників своєю відвертістю, емоційною подачею, різноманітністю обраних книжок за жанром та авторами, вмінням коротко та влучно розповісти про книгу.
Змагаючись за звання кращого читача України, перші місця отримали: учениця 2-А класу Тлумацької гімназії Ільницька Аліна та учениця 6 класу  Олешівської НВК Локуляк Анастасія,  які були нагороджені грамотами і призами.
Переможці будуть приймати участь у  четвертому етапі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2017», що відбудеться в Івано-Франківській  обласній бібліотеці для дітей.
Конкурс став справжнім святом книги!

пʼятниця, 10 березня 2017 р.

«Шевченківські читання»

З  поміж безлічі книг, з якими має справу історія світової літератури, поодиноко виділяються ті, що зібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне.
До таких належить "Кобзар" - книга, яку український народ поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних, духовних скарбів.
Щоб ближче пізнати дивовижну долю цієї книги, долю поета, працівники Тлумацької районної бібліотеки  для дітей організували цих книжкових виставок:" Тарас Шевченко - вічний, як народ", "Шевченкове слово в віках не старіє", біля яких користувачі бібліотеки читали поезії, що складались на тернистих дорогах поетового життя, писались, то в  мандрах,  то в казематах, мережились при світлі білих ночей півночі і в пісках пустель закаспійських, під самотнім сонцем вигнання.                                                        
Хоча більшість поезій і народженні поза межами  рідного краю, наскрізно струменить у них світлий образ Дніпра і мріє синя далеч українських степів. На випадкових аркушах паперу та в захалявних книжечках  поетова рука покрадьки записувала рядки, що стане дорогими для цілого народу, донесуть до нього крізь усі перепони віщі і вічні слова.                                                              
"Кобзар" освячує усе життя українця - від народження й до останнього подиху.  


понеділок, 6 березня 2017 р.

Коментовані читання «Байка-джерело мудрості» (190 років від дня народження Леоніда Глібова – українського байкаря, поета, прозаїка)

Найкращим українським байкарем назвав Леоніда Глібова Іван Франко, вважаючи насамперед байки головним титулом заслуги талановитого поета. Не одне покоління від безтурботних дитячих днів і до похилого віку супроводжують мудрі і пронизливі, лагідні і жартівливі, а також і сумовиті слова байок і пісень відомого поета.
В Тлумацькій дитячі бібліотеці  було проведено коментовані читання  «Байка - джерело мудрості». Діти з великим задоволенням читали байки Леоніда Глібова, а також відповідали на запитання вікторини  «Байка-відгадайка». У творах Глібова для наймолодших читачів виявляється тонке відчуття дитячої психології і неабиякий учительський хист. Його байки і тепер вчать на пам’ять , вони прищеплюють глибоку любов до праці, природи, творчості, пізнають високі моральні якості, вчать любові до рідної мови, її краси і милозвучності. Багато байок включено до шкільних програм та енциклопедійних збірників.


четвер, 2 березня 2017 р.

Книжкова виставка-портрет «Живе мистецтво слова Архипа Тесленка» (135 років від дня народження)

Говорячи про дитячу літературу 19-го. століття не можливо приділити увагу творам І.Франка, М. Коцюбинського, які не тільки фактичним матеріалом, схожістю образів перегукуються з творами Архипа Тесленка ,а й увагою до внутрішнього світу маленької дитини, її переживань та долі
До 135-тої річниці від дня народження Архипа Тесленка працівники абонементу Тлумацької дитячої бібліотеки для дітей влаштували книжкову виставку-портрет «Живе мистецтво слова Архипа Тесленка». Користувачі бібліотеки ознайомилися з його творами . Скільки ніжності , тепла і доброти випромінюють його герої. Незабутні враження для дітей справило оповідання «Школяр» - один з найкращих творів Архипа Тесленка. Цінність творів поета полягає в тому, що він пронизливо відобразив нужденне життя селян. Архип Тесленко відомий в історії української літератури, як письменник-демократ, співець знедолених, видатний майстер слова, оригінальний художник.



середа, 1 березня 2017 р.

Книжково-ілюстративна виставка-настрій «Летить, поспішає у гості весна»

Кожна краса року красива по собі, і кожну ми за щось любимо. Незабаром до на завітає весна, яка починає прокидатись від тривалої сплячки. Саме у цю пору відбуваються дивовижні зміни у природі. Весна відрізняється своїми красивими барвами і кольорами, якими можна милуватися. Ця пора року є скарбом для людей, котрі люблять мріяти, подорожувати, чи просто відпочивати душею, оскільки вона тягне за собою безліч приємних і незабутніх моментів.
В Тлумацькій бібліотеці для дітей організовано книжково-ілюстративна виставка-настрій «Летить, поспішає у гості весна». Користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з приказками, прислів’ями, загадками, віршами та оповіданнями сучасних письменників про цю прекрасну пору року  – весну.