понеділок, 29 червня 2020 р.

«Конституція – гарант майбутнього України» виставка літератури


До Дня Конституції України в бібліотеці для дітей м.Тлумач представлено виставку літератури  «Конституція – гарант майбутнього України».
28 червня 1996 року було прийнято першу в українській історії Конституцію незалежної держави України, яка остаточно закріпила правові основи нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність. Ця подія стала найважливішою в житті українського народу після проголошення
24 серпня 1991 року незалежності України і схвалення 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням Акта проголошення незалежності України. Прийняття Конституції України логічно завершило процес становлення України як суверенної держави, що має свій Основний Закон.
На виставці представлена література з фонду бібліотеки, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.

Еріх Марія Ремарк


Еріх Марія Ремарк (22 червня 1898 р. - 25 вересня 1970 р.) - один з ключових письменників XX століття, видатний представник «втраченого покоління».
Ремарк народився в Оснабрюке, Германія, у католицькій робочій родині. У 18 років він потрапив до армії, а 12 червня 1917 року був направлений на Західний фронт. 31 червня отримав поранення у ліву ногу, праву руку й шию та провів останок війни у воєнному госпіталі у Германії. Після війни він працював бібліотекарем, вчителем, журналістом, редактором, бухгалтером.
Пізнавши гіркоту війни, безвихідь життя повоєнних емігрантів і тяжкість звичайної праці, Ремарк не зламався і вміло реалізував увесь набутий досвід у романах. Твори Е. М. Ремарка користувалися неймовірною популярністю у післявоєнні роки і все ще не залишають полиць книгарень. Його персонажі — мужні фронтові офіцери, полонені концтаборів,  знедолені мігранти,
які не втрачають надію, і знедолені мігранти.
Твори:
Притулок Мрій (нім. Die Traumbude) (1920)
Гем (нім. Gam) (1924)
Станція на обрії (нім. Station am Horizont) (1927/28)
На західному фронті без змін (нім. Im Westen nichts Neues) (1928/29)
Ворог нім. Der Feind (1930/31)
Повернення (нім. Der Weg zurück) (1930/31)
Три товариші (Drei Kameraden) (1936/37)
Возлюби ближнього свого(Liebe Deinen Nächsten) (1939/41)
Тріумфальна арка (Arc de Triomphe) (1945)
Іскра життя (Der Funke Leben) (1952)
Час жити і час помирати (Zeit zu leben und Zeit zu sterben) (1954)
Останній акт (нім. Der letzte Akt) (1955)
Будьте пильні! (нім. Seid wachsam!) (1956)
Остання зупинка (Die letzte Station) (1956)
Чорний обеліск (Der schwarze Obelisk) (1956)
Позичене життя (Geborgtes Leben) (1959/61)
Ніч у Лісабоні (Die Nacht von Lissabon) (1961/62)
Земля обітована (Das gelobte Land) (1970)
Тіні у раю (Schatten im Paradies) (postum 1971)


День пам'яті жертв війни


Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.
Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

четвер, 4 червня 2020 р.

Зі святом всіх шанувальників дитячої книги!!!




2 квітня – Міжнародний день дитячої книги, свято, яке відзначається з 1967 року в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.
Книга – це найкращий друг і порадник дитини. Кожна книга здатна не тільки інформувати та навчати дітей, але і дарує яскраві емоції, фантазії, мрії та справляє незабутнє враження.
 У бібліотеці для дітей м.Тлумач чекають своїх читайликів книжкові родзинки. Маємо і новинки, які задовольнять смаки найвибагливіших гурманів. Щоб наші юні друзі зростали в дружбі з книгою, бібліотекарі розробили нові цікаві книжкові виставки.
Сподіваємось, що скоро бібліотека відчинить свої двері для юних книгоманчиків, щоб вони знову змогли поринути у цікавий і захоплюючий книжковий світ! До зустрічі у бібліотеці!





«На струнах Кобзаревої душі» Літературна композиція (До дня народження Т.Г. Шевченка (1814-1861), великого українського письменника, художника, мислителя).

«Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира...Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і внаших піснях,у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись». О.Гончар
З нагоди дня народження Тараса Григоровича Шевченка та 180-річчя видання першого «Кобзаря» Національна бібліотека України для дітей ініціювала проведення Всеукраїнського марафону дитячого читання «Єднаймо душі словом Кобзаря». Бібліотека для дітей Тлумацької ОТГ взяла участь у марафоні.        


 

«Горить зоря її поезії над краєм» Виставка присвята (до дня народження Лесі Українки)


За своє недовге 42 – річне життя Леся Українка створила безсмертні перлини в усіх жанрах літератури – від витонченої лірики до глибоких драматичних поем, від гострих поезій громадянського пафосу до філософських, а подекуди й іронічних роздумів, від серйозних публіцистичних і критичних статей до казкового світу феєрій і дитячої літератури.
Рідна українська земля, її велична, героїчна, а подекуди й сумна історія, багатогранна і неповторна художня творчість, співуча мова, - ось джерела, що живили і надихали її творчість.
Першим помітив і оцінив величезний талант Лесі Українки Іван Франко, сказавши, що від часу Шевченкового "Заповіту" Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова.
До дня народження Лесі Українки (25 лютого 1871 року) бібліотека для дітей підготувала книжкову виставку «Горить зоря її поезії над краєм».
За матеріалами книжкової виставки з читачами була проведена бесіда "Вічно живий голос Лесі Українки". Бібліотекар розповіла дітям про цікаві сюжети життєвого та творчого шляху відомої поетеси, познайомила із збірками творів Лесі Українки, матеріалами про її життя і творчість у посібниках та періодичних виданнях дитячої книгозбірні.