субота, 22 грудня 2018 р.

«Святий Миколай іде – радість дітворі несе» Бібліосвято


Щороку всі діточки з нетерпінням чекають на зиму. Адже цей час просто казковий! Невидимий пензлик виводить дивовижні малюнки на вікні. У повітрі танцюють зірочки-сніжинки, і всюди відчуваються добрі чари. А ще всі живуть в очікуванні дива та подарунків у ніч з 18 на 19 грудня – ніч, коли на землю сходить добрий чарівник Святий Миколай.
Цього року святий Миколай завітав і до бібліотеки для дітей міста Тлумач, щоб подарувати подарунки тим користувачам, які залюбки йдуть до бібліотеки і читають цікаві книжки. Бібліотекарями було проведено бібліосвято «Святий Миколай іде – радість дітворі несе», під час якого діти розповідали вірші, відгадували загадки та з цікавістю слухали про народні вірування, прикмети, пов'язані з Днем Святого Миколая.



понеділок, 3 грудня 2018 р.

«Голгофа голодної смерті» Урок пам’яті


1932-1933 роках наш народ пережив катастрофу, яка могла зупинити життя всієї нації. Голодомор приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам’ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого.
Пам’ять — нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. 

В Тлумацькій бібліотеці для дітей пройшов урок-пам’яті «Голгофа голодної смерті». Учні 6-А класу підготували вірші та документальні свідчення про страшні роки голодомору. Шеляг Марія Іванівна, вчитель історії, розповіла користувачам бібліотеки про криваво-чорні сторінки  історії. То  було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців.

пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Читацька конференція: "Голодні очі, знищене дитинство"


«Ні труни, ні хрестів І ні тризни!
Прямо в яму, На віки-віків!
Чорна сповідь Моєї Вітчизни
І її затамований гнів»
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.
Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.
Головне у роботі бібліотеки для дітей, по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію.

Тому до цієї дати працівники бібліотеки  провели  читацьку конференцію «Голодні очі, знищене дитинство». Під час заходу учні 4-А класу та викладач історії тлумацької гімназії, Кликайло Оксана Михайлівна, ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії.
Наприкінці заходу був проведений огляд літератури «Голодомор – вінок терновий України», під час якого бібліотекар Присяжнюк Віра Юріївна ознайомила користувачів з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.





Урок пам’яті: «Революція гідності: ціна свободи"


21 листопада згідно Указу Президента України від 13 листопада 2014 року українці відзначають День Гідності і Свободи. До цієї дати наша бібліотека підготувала і провела урок пам’яті «Революція гідності: ціна свободи».
Ведучі заходу повели присутніх у той такий недалекий, але тривожний час. Події останніх місяців 2013 і початку 2014 року перетворилися на справжню національну стихію. Пробудилась приспана роками національна свідомість людей. Майдан став символом боротьби, символом утвердження до європейських цінностей у споконвічно європейській державі.
Мільйони людей взяли участь у Майдані. Серед них і жителі Тлумаччини. Присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих на Майдані.







вівторок, 13 листопада 2018 р.

Виставка творів Параски Хоми


У середу, 07 листопада, в Кімнаті-музеї Марійки Підгірянки, що розташований в приміщенні Тлумацької бібліотеки для дітей, проведена виставка творів Параски Хоми з фондової збірки Музею мистецтв Прикарпаття в рамках проекту Українського культурного фонду «Творчість Параски Хоми як самобутнє явище українського народного мистецтва».
В рамках заходу було виставлено 12 робіт Параски Хоми, працівники Музею мистецтв Прикарпаття прочитали лекцію про життя та творчість мисткині та провели майстер-клас по декоративному розпису на основі її робіт, в якому взяли участь понад 20 учнів з Тлумацької гімназії та Тлумацької ЗОШ І-Ш ст. різної вікової категорії. На виставці були присутні також працівники бібліотечних закладів м. Тлумач, вчителі образотворчого мистецтва та жителі міста, які цікавляться творчістю Параски Хоми.








пʼятниця, 2 листопада 2018 р.

Історичний репортаж: "ЗУНР - перший пагінець держави"


Листопадові дні 1918 року . Героїчна сторінка нової історії, пов’язана з боротьбою за незалежність українського народу. Так! Це-велика історична подія, коли українці взяли у Львові владу і проголосили незалежну Західноукраїнську Народну Республіку.

            У 1918 році, в ніч з 31.10 на 1.11. Українська Національна Рада взяла владу до своїх рук у Львові.  Історія ЗУНР була недовгою, але героїчною і ще раз підтвердила прагнення українців мати власну державу.
     Події того часу тісно перегукуються з теперішніми, коли народ прагне бути вільним, а Україна неподільною.
            Працівники абонементу Тлумацької бібліотеки для дітей провели Історичний репортаж «ЗУНР – перший пагінець держави» з користувачами бібліотеки -  учнями Тлумацької школи . Бібліотекар ознайомила дітей з літературою, яка представлена на книжковій виставці «ЗУНР – провісниця держави Україна».
            Листопадовий Зрив та його Державний Акт проголошення самостійності  Західноукраїнської Народної Республіки мав  незаперечне значення загальної національної історичної події, бо саме Перший Листопад був тим душевним фундаментом, що створив передумови, для Акту січня 1919 року, який остаточно вирішив з’єднання всіх українських земель в одну Соборну Українську Державу.




вівторок, 16 жовтня 2018 р.

«Патріотизм. Воля. Мужність.» урок патріотизму


14 жовтня – особливий день, день, коли ми згадуємо і вшановуємо тих, хто стояв біля витоків становлення  української держави; тих, хто силою нескореного духу гідно боровся за право називатися Українцем; тих, хто й досі відстоює цілісність нашої країни!
З нагоди відзначення Дня козацтва, Дня захисника України, річниці створення УПА та свята  Покрови Пресвятої Богородиці у Тлумацькій бібліотеці для дітей відбувся урок патріотизму «Патріотизм. Воля. Мужність.». Гостями дійства були користувачі бібліотеки, учні Тлумацької ЗОШ.
Також бібліотекар представила користувачам книжкову виставку «Борці за волю й долю України».




понеділок, 24 вересня 2018 р.

Конкурс малюнка «Казковий герой»


До Всеукраїнського дня бібліотек в бібліотеці для дітей міста Тлумач відбулася екскурсія для вихованців ДНЗ «Сонечко». Для нашої бібліотеки важливим є те, якими будуть перші враження майбутніх маленьких читачів від знайомства з бібліотекою, зініціювати в них бажання відвідувати наш заклад якомога частіше завдяки своїм батькам, старшим братикам чи сестричкам, аж поки не підростуть до самостійного походу до бібліотеки. А тому, щоб зацікавити малечу, їх в цікавій формі  було ознайомлено з діяльністю бібліотеки. Діти з задоволенням розглядали дитячі книжечки, журнали та уважно слухали бібліотекаря про послуги, які надаються. Також було проведено конкурс малюнка «Казковий герой».


понеділок, 3 вересня 2018 р.

«Під синьо-жовтим прапором свободи – з’єднаймо весь великий нарід свій » Свято знань


Серед багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо урочистий і радісний. Кожне місто і селище ранком цього дня наповнюється хвилюванням, розквітає дитячими посмішками.  Цей день –1вересня. З цієї нагоди  в дитячій бібліотеці пройшло свято знань під назвою «Під синьо-жовтим прапором свободи – зєднаймо весь великий нарід свій ». На святі були присутні учні 4-В класу Тлумацької ЗОШ разом з класним керівником Салітрою С.С. Розмова йшла про найдорожче серцю кожної людини – про рідну Україну. Учні ознайомилися з основними державотворчими подіями, поглибили свої знання про культурну спадщину, звичаї, традиції, символи свого народу. Діти читали вірші та співали пісні про Україну. Також діти переглянули виставку – презентацію мальовничих куточків України «Моя квітуча Україна».





вівторок, 21 серпня 2018 р.

Година поезії «Вишивана моя Україно, мова твоя в піснях солов’їна».


24 серпня весь український день народ відзначатиме 27–му річницю Незалежності України. Цей день – свято всіх українців, патріотів України, це день для тих, кому не байдужа доля власна та своєї держави. З нагоди цієї дати працівники Тлумацької бібліотеки для дітей провели годину поезії "Вишивана моя Україно, мова твоя в піснях солов’їна». Користувачі бібліотеки поринули у минуле нашої України, її сьогодення, могли, розширити і поглибити поняття «Я – громадянин України», ознайомилися з символами, традиціями і обрядами. А також діти декламували вірші про Україну. До масового заходу була влаштована книжково-ілюстративна виставка «Незалежна та єдина наша ненька Україна».
Нема життя без України, бо Україна – це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна – це мати, яку не вибирають, як і долю, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі.







четвер, 2 серпня 2018 р.

Кращий читач -2018


Перед книгою вiками схиляло в пошані голову людство , вважаючи її святинею. Книга - справжнiй маг. Читаючи, ми уявляємо себе чарiвниками, здатними розумiти мову речей, рослин i тварин. Скiльки дивовижних таємниць вiдкривається нам завдяки книгам! В свiт книги нас насамперед запрошують тi люди, якi пишуть книги - письменники, поети, прозаїки, тi , що їх видають - видавцi, працiвники типографiй, друкарень i бiблiотекарi - люди, якi трепетно зберiгають i пропонують для вас найкращi надбання людства.
2 серпня в читальному залi бiблiотеки для дітей Публічної бібліотеки Тлумацької ОТГ пройшов конкурс «Кращий читач -2018», а ще краще сказати свято - свято тих, кого ми по праву можемо назвати найкращi читачi, якi прийшли, щоб познайомити нас зi своїми улюбленими книгами, і самим, дiзнатись, що читають їх ровесники.
Учасниками конкурсу стали: Велигорська Наталія (кращий читач бібліотеки –філії с. Пужники), Ільницька Аліна (м.Тлумач), Мазярчук Денис (с.Надорожна), Павлюк Юрій (с.Королівка), Стецюра Тетяна (с.Бортники). Переможець конкурсу, яким стала, Ільницька Аліна, прийматиме участь у обласному конкурсі, що відбудеться у вересні місяці в Івано-Франківській обласній бібліотеці для дітей.