вівторок, 18 травня 2021 р.

18 травня Міжнародний день музеїв


Пізнавати світ найкраще з достовірних джерел. Інтернет, звичайно, значно спрощує нашу допитливість. Але жодна стаття так не закарбується в пам’яті, як справжні зберігачі світової спадщини – музеї.

Проте їх потужність та затребуваність залежить від нас з нами. Показувати і ділитися є чим: виставки оновлюються регулярно, інсталяції також. Тому крокуємо до переосмислення: відвідування музеїв має переходити у постійне дозвілля.

Кімната-музей Марійки Підгірянки — літературний музей в м. Тлумач Івано-Франківської області, присвячений українській дитячій поетесі, члену Спілки письменників України з 1960 р. Марійці Підгірянці.

Кімнату-музей Марійки Підгірянки створено у 1991 р. при бібліотеці для дітей Цікайло Надією Михайлівною.

Тут зібрано особисті речі й документи Марії Омелянівни
Ленерт-Домбровської, народної вчительки та поетеси, відомої в літературі як Марійка Підгірянка.

В експозиції музею, окрім видань книг Марійки Підгірянки, представлено спогади рідних та колишніх учнів з сіл Антонівка, Братишів, Вікняни, оригінали дидактичних матеріалів, писаних рукою поетеси.


В експозиції використовуються також тематично близькі твори образотворчого мистецтва й графіки. Зокрема тут представлено роботи таких митців, як Олександр Волков, Богдан Татарчук, Ярема Оленюк, Василь Шевага (скульптора), композиторів — Микола Павлюк (с. Долина), Наталія Когут (с. Олешів).

З 2006 р. експозицію музею доповнює стенд «Вони бачили і чули Великого Каменяра». Працівники музею проводять тематичні екскурсії, дитячі ранки, літературні вечори, усні журнали, вікторини.


Контакти:

Івано-Франківська область

м. Тлумач

вул. Т. Шевченка, 12 а (бібліотека для дітей)

Немає коментарів:

Дописати коментар