пʼятниця, 31 січня 2020 р.

«Веселий і повчальний світ у творах Всеволода Нестайка» ювілейна виставка присвята


“Я пишаюся, що не вийшов із дитинства, що зберіг  дитячу душу.
Це підтримує мене в нашому жорстокому світі і дає сили творити”
                                         ( В. Нестайко)

30 січня виповнюється 90-років від дня народження найпопулярнішого українського дитячого письменника Всеволода Нестайка, який заслужено вважається класиком сучасної української дитячої літератури. В. Нестайко творив для дітей справжні шедеври, глибоко розумів дитячу душу. Він радував, веселив і повчав не одне покоління дітлахів. Його твори добрі, світлі, з неповторними життєвими кумедностями, а подекуди з цікавими фантастичними елементами.
Саме  з цієї нагоди  в бібліотеці представлено ювілейну виставку присвяту «Веселий і повчальний світ у творах Всеволода Нестайка» присвячену улюбленому дитячому письменнику. Читачі дитячої бібліотеки відправились в літературну подорож сторінками книг Нестайка.
Бібліотекар запропонувала присутнім стати учасниками інтелектуальної гри, щоб  визначити, про що найчастіше писав Всеволод Нестайко.  Пригоди, сміх, мрія, дружба – ось основні теми у творчості дитячого письменника.  Діти щиро ділились своїми враженнями від прочитаних книг письменника.

середа, 29 січня 2020 р.

«Згадаймо юність, що горіла в Крутах» година скорботи


29 січня - 102-річчя бою під Крутами. Це одна із найтрагічніших сторінок в історії України. Молоді юнаки повстали проти більшовицьких загарбників під станцією Крути. У нерівному бою зійшлося дві сили: менша, але мужня і волелюбна, і більша — жорстока і кривава. Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів під керівництвом Аверкія Гончаренка, вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини. Трагічна доля спіткала більшість із них, але померли вони за Україну.
Бій під Крутами – став символом патріотизму і жертовн

ості в боротьбі за незалежну Україну.
Вшануванню пам’яті загиблих під Крутами, бібліотека для дітей Тлумацької
ОТГ провела годину скорботи «Згадаймо юність, що горіла в Крутах». Користувачі підготували коротку історичну довідку про події, які передували битві, про політику тогочасного уряду. Також прозвучали поезії «На Аскольдовій могилі…» П. Тичини, «На могилах» О. Тарнавського, «Крути» М. Лавренка та ін. Бібліотекар наголосила, що ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.
 До уваги користувачів бібліотеки оформлено перегляд літератури та періодичних видань «Крути – символ національної честі».




вівторок, 28 січня 2020 р.

Інформація «Нам треба берегти свою країну – Соборну і єдину Україну» історичний колаж


1919 День Соборності України. 22 січня 1919 на Софіївському майдані у Києві Директорія УНР урочисто оголосила Акт Злуки про об'єднання Української Народної Республіки (Наддніпрянської України) і Західно-Української Народної Республіки (Галичина, Буковина і Угорська Русь) у Соборну Україну. Проголошення Соборності УНР та ЗУНР є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини 19 ст. на українських землях, що були в складі різних держав.

«Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!»  -  такими словами бібліотекар дитячої
бібліотеки розпочала історичний колаж «Нам треба берегти свою країну – Соборну і єдину Україну», під час якої користувачі із захопленням слухали розповідь про боротьбу українського народу за соборність своїх земель, бо це одна із важливих сторінок нашого минулого. Відповідали на запитання літературно-історичної вікторини «Як добре ти знаєш свою країну?».
У бібліотеці діє книжкова виставка-хроніка «Нам берегти тебе, Соборна Україно, і нам твою історію творить». Представлені книги вміщують документи та матеріали, які висвітлюють цю важливу в історії України, діяльність Української Центральної Ради та біографії її діячів.




Інформація «Від Різдва, свята гожого, до Водохреща Божого» Розколяда

«„ … і як би не змінювався світ,
куди б не закинула тебе доля,
завжди зберігай у серці ті
духовні скарби, які дісталися тобі
у спадок від попередніх поколінь…»
                                                        А. Сокіл

Світ українських традицій нескінченно багатий. Століттями складалася гармонійна система обрядів та вірувань, які на сучасному історичному етапі знову набувають популярності. Звичаї, що дісталися нам у спадщину від дідів-прадідів, не втратили свого значення й сьогодні. Збагачені кращими зразками народної творчості – обрядовими піснями, віршами, легендами, – вони є найдорожчою скарбницею духовної культури українського народу.
Так, уже традиційно, у дитячій бібліотеці пройшла Розколяда «Від Різдва, свята гожого, до Водохреща Божого». В затишному, святково прибраному залі лунала радісна коляда, щедрівка та вінчування. 

Інформація Казково літературна гостина «У чарівному світі казок Братів Грімм».


Народні казки віддавна цікавили письменників і вчених багатьох країн. Деякі автори брали теми та образи народних казок і на їхній основі писали свої власні твори, а декотрі записували й видавали народні казки такими, якими почули їх від оповідачів.
Саме так зробили німецькі вчені Грімм: Якоб (1785-1863) та Вільгельм (1786-1859). Брати зібрали й видали у двох великих книжках німецькі народні казки, вважаючи, що вони мають таку ж вартість і будуть такі ж цікаві читачам, як і писані художні твори. Думка братів Грімм виявилась слушною. Казки, здобули величезну славу, їх читають тепер майже всіма мовами світу. З нагоди дня народження відомих казкарів, проведено для користувачів бібліотеки для дітей, казково літературну гостину «У чарівному світі казок Братів Грімм».