вівторок, 24 грудня 2019 р.

«Чарівні сніжинки для казкової ялинки» Майстер клас


Вже зовсім скоро запалають, заіскряться вогниками новорічні свята. Разом із ними у кожну оселю завітає затишок, тепло, рідні та друзі і, звичайно ж, диво. Так вже склалося, що саме у такі зимові дні всі ми, незалежно від віку, чекаємо на казку. До новорічних свят прикрашають вікна, кімнати,  ялинку сніжинками, зірочками зробленими  власними руками.
В бібліотеці для дітей весело і натхненно пройшов майстер клас з майстринею Буценко Світланою «Чарівні сніжинки для казкової ялинки» по виготовленню новорічних прикрас із паперу. Трішки фантазії та терпіння й у руках кожної дитини засяяла зірочка. І справді, дивовижно красиву казку можна створити власними руками з простого паперу. Завдяки новорічним прикрасам, виготовленим власноруч, ми не лише робимо гарним наш будинок, але й даруємо свято, радість і любов своїм близьким.


 



пʼятниця, 20 грудня 2019 р.

«Дари Чудотворця Миколая» Бібліо сюрприз


19 грудня в Україні відзначається День Святого Миколая – одне з найрадісніших свят усього люду, а особливо радіють діти приходу Святого Миколая, який кладе їм під подушку «винагороди» за їхню слухняність та
працьовитість.
Бібліотекарі дитячої бібліотеки провели, для своїх маленьких користувачів, бібліо сюрприз «Дари Чудотворця Миколая». В затишній, святковій  атмосфері  з уст  маленьких читачів лунали пісн
і, вірші. Ведучі впродовж свята розповіли дітям, як це свято святкують у нас на Україні та інших державах, познайомили з легендами та переказами про Святого Миколая, також  відгадували загадки та приймали участь у різноманітних іграх,  а солодкою винагородою для присутніх стали цукерки.
Бібліотечне свято завершилось, а маленькі гості з позитивними емоціями розійшлися по домівках, щоб залишити під своєю подушкою лист до Святого Миколая із проханням  про бажаний подарунок.

понеділок, 9 грудня 2019 р.

«Горить свіча – як пам’ять, як сльоза» вечір реквієм


Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Головне у діяльності бібліотек громади по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію.
Так, в бібліотеці для дітей м.Тлумач провели вечір реквієм  «Горить свіча – як пам’ять, як сльоза».
Ведучі заходу зазначили, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор . Користувачі бібліотеки  дізналися про причини і наслідки цієї трагедії. Та з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій, а тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.
Загиблих від голодної смерті в 1932-1933 роках вшанували хвилиною мовчання. Бібліотекарі представили виставку спомин «Голодомор – вінок терновий України».
Пам'ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім людям на Землі.

Інформація «Наш дух не зламати, свободу не вбити!» Година історичної пам’яті


21 листопада 2013 року відбулася перша мирна акція протесту. В ніч на 30 листопада 2013 року в Києві стався перший розгін Майдану, який поклав початок новому витку подій, кривавих та трагічних. Народ України піднявся на захист незалежності своєї країни, її європейського вибору.
З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, в бібліотеці для дітей проведено годину історичної пам’яті «Наш дух не зламати, свободу не вбити!».




четвер, 14 листопада 2019 р.

Поетична імпреза «Ти, рідна мово, скарб від Бога, жива в народу на устах».

9 листопада позначено у календарі наших державних свят, як День української писемності та мови. Це свято стало традиційним у бібліотеці для дітей тому що, мова – духовний, творчий і пісенний скарб нації. Це не просто засіб спілкування, це глибоке джерело художньо-етичних цінностей, лірична перлина кожного народу.
Працівники бібліотеки спільно з класним керівником 4-Б класу тлумацької ЗОШ, Касінчук Н.Ю. провели поетичну імпрезу «Ти, рідна мово, скарб від Бога, жива в народу на устах». Також бібліотекар представила присутнім книжкову виставку «Бринить співає наша мова, чарує, тішить і п’янить».


вівторок, 12 листопада 2019 р.

Екскурсія для вчителів області до "Дня писемності і мови"

Напередодні Дня української писемності та мови до бібліотеки для дітей Публічної бібліотеки ОТГ, завітали вчителі української мови і літератури Івано-Франківської області та директор тлумацької гімназії п.П.В. Сова. Під час зустрічі гості ознайомилися з книжковою виставкою «Наш скарб-рідна мова», а також відвідали кімнату-музей Марійки Підгірянки. Огляд провела засновниця музею п.Н.М.Цікайло. Своїми враженнями про відвідини музею гості поділилися у книзі відгуків, написавши: «З якою любов’ю, шаною і вдячністю зібрані всі експонати! Як щиро п.Надія розповідала нам про Марію Підгірянку. Вражає те, що все зібране в музеї нею. На щирому ентузіазмі історія передається нащадкам. Ми, учителі рідного слова, вслухалися в мудре, глибоке слово натхненної пані Надії Михайлівни».



середа, 16 жовтня 2019 р.

«Доти буде Україна, поки є захисники» Історична година



Історичне минуле українського народу - один з найглибших і найважливіших витоків національної духовності та культури. 14 жовтня ми відзначаємо свято, яке поєднало в собі християнські традиції, історичне минуле та сьогодення.
В бібліотеці для дітей з нагоди відзначення  Дня Української Повстанської Армії, Дня українського козацтва, Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці, відбулася історична година «Доти буде Україна, поки є захисники» для учнів 5-А класу Тлумацької ЗОШ (кл.кер. Базовляк Л.Є.).
Книжкова виставка «Ми діти козацької матері» познайомила дітей з літературою на тему козацтва.  


вівторок, 8 жовтня 2019 р.

ЕС на книжковій полиці.


Тлумацька бібліотека для дітей поповнила свої книжкові фонди новою літературою, тепер тут діє Куточок Європейського Союзу «ЄС на книжковій полиці» у рамках проекту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні». Яскраві та змістовні матеріали, надані громадською організацією «Молодіжна альтернатива». Цікавими для користувачів стали: європлакат-мапа, книги та брошури «Європа-Гра», «Паспорт Європейського Союзу», «Тремоло та його європейська місія», «Відкрий для себе Європу», «Європа у 12 уроках», «Європейський Союз – України», «Асоціація ЄС – Україна: що це дасть Вам», «Європейський Союз. Що це таке і що він робить», «Навчайся в Європі», «Прямуємо разом».
Відтепер у наших читачів є можливість отримувати нові знання про країни Європи, Європейський Союз, його історію та сучасність, європейські цінності, принципи та можливості, які надає ЄС українцям.



пʼятниця, 13 вересня 2019 р.

Методичні рекомендації на тему: «Бібліотека змінює життя громади: досвід діючих ОТГ»


10 вересня 2019року до бібліотеки для дітей Публічної бібліотеки Тлумацької міської ради ОТГ з наданням методичної допомоги завітали директор обласної бібліотеки для дітей Тацакович І.Я та головний методист Острижнюк Л.Я., під час якої мали можливість ознайомитися з діяльністю книгозбірні. Протягом зустрічі колеги обмінювалися думками щодо діяльності дитячих бібліотек у реаліях сьогодення та підвищення їх ролі в житті місцевої громади.

вівторок, 27 серпня 2019 р.

28 річниця Дня Незалежності України





24 серпня весь український народ відзначав одне з найвеличніших свят – 28 річницю Дня Незалежності України.
З нагоди  Дня Державності в Тлумацькій бібліотеці для дітей відбулась літературно-музична година «Я живу і співаю, бо живе і співає Вкраїна моя», ведучі заходу Залізняк Софія, Панасенко Аня, Питльоха Настя, Соляник Марійка танцювали, декламували вірші та співали чудові українські пісні про наш край, нашу Батьківщину, закликали присутніх шанувати її, бо вона, як мати – в нас одна, тому треба її щиро любити, берегти.
В бібліотеці влаштована книжково-ілюстративна виставка «Незалежна та єдина наша ненька Україна», біля якої працівники бібліотеки провели історичну мандрівку «Україна унікальна, Україна надзвичайна».
Читачі бібліотеки мали можливість розширити свої знання про квітучу Україну, поринути у світ історичного минулого і сьогодення країни. Згадали та пом’янули героїв, які захищали та захищають державу на сході, щоб нам жилося спокійно, бо немає нічого святішого та ріднішого, як своя рідна сторона, наша Вітчизна, свята і дорога серцю кожного українця.

пʼятниця, 2 серпня 2019 р.

«Легенди купальської ночі» Година цікавої інформації


Народні свята й обряди - один з важливих елементів духовної  культури народу. Вони беруть свій початок з язичницьких, дохристиянських  часів, коли наші предки вірили в сили природи: сонце, вітер, вогонь, дощ та інші природні явища. Прадавні народні обряди тісно пов'язувались з порами року.
Користувачі бібліотеки для дітей м.Тлумач прослухали годину цікавої інформації «Легенди купальської ночі». Бібліотекарі підготували цікаву розповідь про те, як шляхом злиття християнських та язичницьких традицій було створено це містичне свято, яким  величезним змістом для наших пращурів було воно сповнене і тому, включало в себе велику кількість різноманітних обрядових дійств, пісень, приговорів, прикмет, ворожінь, легенд та повір’їв, що пов’язані з водою, вогнем і травами.

понеділок, 3 червня 2019 р.

«Сонце з дитячих усмішок» Бібліодрайв


Ось уже більше як 60 років першого червня світова громадськість відзначає світле і надзвичайно гуманне свято – Міжнародний день захисту дітей.   В Україні цей день відзначають з 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. З 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція Організації Об’єднаних Націй про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок.
День захисту дітей – це не тільки свято для самих
дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою, в майбутньому стали хорошими громадянами своєї країни. Тому першого червня проводяться різноманітні заходи, які акцентують увагу громадськості на дитячих правах і формуванні гармонійної особистості.
Бібліотека для дітей Тлумацької ОТГ, традиційно до дня захисту дітей проводить різноманітні заходи. Так цього року, було проведено бібліодрайв «Сонце з дитячих усмішок». Протягом заходу користувачам розповіли про історію створення Міжнародного дня захисту дітей, права і обов’язки, які передбачає Конвенція ООН. Пізніше користувачі бібліотеки грали в гру «Відгадай літературного героя». Гра принесла дітям море позитивних емоцій та усмішок.



четвер, 16 травня 2019 р.

День вишиванки

У невичерпній спадщині духовної культури українського народу є особлива, винятково важлива її частина – вишиванка. Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції.
Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки, цього року цей день припадає на 16 травня. Бібліотечні працівники вже традиційно підтримують всеукраїнську акцію та зустрічали своїх користувачів у вишиванках. На велику радість бібліотекарів всі читачі  відвідували бібліотеку одягнувши гарні вишиванки.
У читальному залі дитячої бібліотеки була презентована виставка-літератури «Українська вишивка – символ та оберіг нації», на якій, крім художніх творів українських письменників.



понеділок, 13 травня 2019 р.

«Мама – найкраще слово на землі» Година поезії


В середині травня відзначають одне із найкращих свят на планеті – День матері. Мама! Найдорожче слово в світі. Саме вона все своє життя зігріває нас материнською любов’ю, виховує, хвилюється, завжди підтримує в годину радості і смутку. Мама завжди одна і єдина, тому  кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Напередодні Дня матері працівники дитячої бібліотеки міста Тлумач провели годину поезії «Мама – найкраще слово на землі». До бібліотеки завітали користувачі бібліотеки, учні 2-Б класу Тлумацької гімназії,(класний керівник Ковбас Марія Василівна) та їх матері. Присутні ознайомилися з історією виникнення свята Матері. Під час заходу діти порівнювали маму з квітками, підбирали ніжні слова, щоб висловити свою любов до мами, читали чутливі вірші, всі разом співали  пісню "Мама", а під кінець заходу кожен учасник подарував своїй мамі квіти. Свято матері в бібліотеці пройшло в піднесеному настрої, в дружній, теплій атмосфері, і подарувало гостям багато позитивних емоцій.


середа, 8 травня 2019 р.

«Перегортає пам’ять сторінки» Година спогад


З цвітінням садів, буянням квітів і дерев, золотом і сріблом бойових нагород до нас приходить день перемоги над нацизмом у другій світовій війні та день пам’яті та примирення. Цей день назавжди залишиться днем тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу. Тлумацька бібліотека для дітей провела годину спогад  «Перегортає пам’ять сторінки». Під час заходу ведучі розповіли присутнім про історію воєнних днів, а діти читали вірші присвячені тим буремним подіям. На захід був запрошений ветеран Другої світової війни,  колишній  голова районної ради ветеранів Ярослав Іванович Сав’юк, який поділився власними спогадами про воєнні
роки. Бібліотекар представила користувачам книжкову виставку «Роки обпалені війною», а також наголосила, що це особливе свято – величне, вистраждане, а подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як і наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи.