понеділок, 27 квітня 2015 р.

Чорнобиль – Центральна Районна Бібліотека

Чи доводилося вам бачити землю, на якій ніхто не живе?  Хоча ще квітнуть і родять сади, ніхто не споживає тих гірких плодів, не йде до лісу за його цілющими дарами.  Це чорнобильська земля або як її ще називають  "зона відчуження" в  2712 кв.км .
   26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму.   Забути це й викреслити із нашої  пам’яті – неможливо.  Хоча пройшло уже 29 років  після аварії на ЧАЕС та  біль не вщухає, тривога не покидає людей.  Ще довго ми будемо відчувати на собі  наслідки цієї трагедії, ще довго чутимемо її дзвони.  Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра,  хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.  Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної  аварії. Перед  живими. Перед пам’яттю до часу померлих  від  радіаційного смерчу.
   До цієї дати у Тлумацькій центральній  бібліотеці  із 20  квітня 2015 року розпочала свою скорботну ходу  книжкова  виставка-спогад  «Дзвони чорнобильські душу тривожать».
На виставці представлені  документальні  матеріали, художні твори, публіцистичні нариси  про наслідки страшної трагедії.  Викладка літератури  супроводжується  тематичним репортажем  «Важкий тягар Чорнобильського неба».  І нехай у ці дні тяжкі дзвони  Чорнобиля  відгукнуться  в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.
   Чорнобиль –Центральна Дитяча Бібліотека
   Щоб згадати усіх хто ціною свого здоров’я і життя врятував Україну та світ від великої біди Тлумацька бібліотека для дітей  провела годину-реквієм «На Чорнобиль журавлі летіли», на яку було запрошено учасника ліквідації Чорнобильської АЕС Ганушкевича М. А. Він розповів дітям про цю сумну, страшну трагедію. Може б вона не стала такою великою, коли б у тодішній державі колонією котрої була Україна, не було так багато брехні. І ті, хто зобов’язаний був вчасно сказати людям правду про аварію на ЧАЕС і допоміг евакувати дорослих та дітей із забрудненої зони, не зробили цього. Радіація встигла наробити багато лиха не лише теперішньому поколінню, а й прийдешнім, на роки, а може, й на цілі століття.
   На згадку про зустріч з дітьми Михайло Адамович подарував фотоальбом бібліотеці «Ймення зорі Чорнобиль».
   У заході брали участь користувачі бібліотеки, учні 2-А, 2-Б класів Тлумацької гімназії (класні наставники Золотарчук А.В та Шовінец І.В). Під мелодію «Реквієм» Моцарта та піснею «На Чорнобиль журавлі летіли» ведучі заходу розповідали про горе , яке своїм чорним крилом накрило багатостраждальну українську землю. Діти із стрепетом душі у серці читали вірші та уривки  творів. Присутні години-реквієм пом’янули всіх загиблих на ЧАЕС хвилиною мовчання.
Пам'ять про героїв Чорнобиля вічно житиме в наших серцях.


Немає коментарів:

Дописати коментар