вівторок, 28 лютого 2017 р.

Викладка літератури «Нові книги – нові враження»

Тлумацька бібліотека для дітей постійно приділяє увагу популяризації нової книги. Працівники бібліотеки отримавши нову літературу, проводять відкритий перегляд нових книг. У бібліотеці організовано викладку літератури «Нові книги – нові враження». Література, яка поступила в бібліотеку дуже цікава і корисна, як користувачам  і вчителям так  і батькам.
 Це чудова нагода для читачів познайомитися з літературними новинками, різними енциклопедіями, історичною літературою, казками, відкрити для себе нові імена сучасних письменників, та вибрати книгу, яка зацікавить.
Шановні читачі та любителі книг запрошуємо Вас завітати до бібліотеки, щоб познайомитися з новинками літератури і вибрати потрібну для себе книгу.



субота, 25 лютого 2017 р.

Міжнародний день рідної мови

«Це наше слово – жить йому повіки.
Народ всевічний, слово наш народ»

Мова – найдорожчий скарб народу, як найціннішу спадщину, як заповіт поколінь передає кожна мати своїй дитині любов до народу і рідної мови.
Міжнародний день рідної мови відзначають 21 лютого з 2000 року з метою захисту мовної і культурної багатоманітності.
Проведення  свята рідної мови стало традиційним у Тлумацькій районній бібліотеці для дітей тому, що мова – духовний, творчий і пісенний скарб нації. Це не просто засіб спілкування, це глибоке джерело художньо-естетичних цінностей, емоційності лірична перлина кожного народу.
Святковий захід під назвою: «Не цурайтесь мови, вчіться розмовляти, щоб слова чудові вміли оживати», де користувачів бібліотеки очікували музично-поетичні хвилини, українські пісні, твори сучасних авторів та виставка-рекомендація: «Бринить, співає наша мова, чарує тішить і п’янить», неодмінно посіли у підростаючого покоління зерна любові до мелодійної рідної мови, і заколоситься вона золотим сходом.


четвер, 23 лютого 2017 р.

Ридала, плакала земля, коли «Небесна сотня» в небо йшла

«Пишайся, Ненько-Україно,
найкраща сотня в небо йде.»

Минають треті роковини масового розстрілу учасників Євромайдану.
Майдан став символом боротьби, символом прагнень до європейських цінностей у споконвічно-європейській державі і за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них молоді, сильні, ті, що тільки починали жити.
Працівники Тлумацької дитячої бібліотеки провели поетичну годину-пам’ять «Ридала, плакала земля, коли «Небесна сотня» в небо йшла», вони хвилиною мовчання помянули й вшанували «Небесну сотню». Користувачі бібліотеки, учні 2 – А, 4 – Г, 6 – Б класів читали вірші присвячені героям «Революції гідності», котрі від тепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками.
      «Вшануй хвилиною мовчання, вкраїнцю, тих, що полягли, вони за те злетіли в небо, щоб в мирі й щасті ми жили…»






четвер, 16 лютого 2017 р.

Народознавча година «Стрітенська свіча, віншування й коляда, лине аж до неба…»

   Вже стало хорошою традицією проводити щорічно у Тлумацькій бібліотеці для дітей свято прощання з циклом зимових свят «Розколяда».
 15 лютого, на свято «Стрітення Господнього», працівники бібліотеки разом з активними користувачами провели для учнів 4-Г класу, чудове дійство – народознавчу годину «Стрітенська свіча, віншування й коляда, лине аж до неба…». Одягнені в народний одяг діти, проспівали понад десяток колядок та щедрівок, які передавалися у їхніх родинах з покоління в покоління. Часом вони сягали сивої давнини.
   Присутні слухали мелодійні виступи з великим захопленням, а наприкінці колядували всі.
   Бібліотекар читального залу бібліотеки для дітей, презентувала народознавчу виставку «Стрітення Господнє».

четвер, 2 лютого 2017 р.

Виставка – пошана «Терни та зірки Євгена Гребінки»

Серед зачинателів української літератури визначне місце посідає Євген Гребінка – байкар, прозаїк і поет. З нагоди 205-тої річниці від дня народження українського байкаря в Тлумацькій бібліотеці для дітей влаштовано виставку-пошану «Терни та зірки Євгена Гребінки біля якої з користувачами бібліотеки було проведено бесіду «Творець українського байкарства». Діти ознайомилися з байками Євгена Гребінки. Байки митця тісно пов’язані з народно-пісенними джерелами. Твори Гребінки перейняті щирим співчуття до простого народу, у яких змальовано біль і горе, засуджено несправедливість по відношенню донього.
Увібравши народні традиції, творчо перейнявши досвід Крилова, Сковороди, Гулака-Артемовського та інших попередників, прямуючи шляхом реалізму і народності, Євген Гребінка підніс байку до нового, високого рівня, що мало велике значення для розвитку української мови та української літератури. Самобутніми, привабливими творами Гребінка заслужив право на вдячну пам’ять багатьох поколінь своїх нащадків.